Wstęp
1.Definicja
2.Rodzaje
3.Skąd się bierze
4.Objawy
5.Leczenie
6.Reakcje otoczenia
Zakończenie

Moja praca naukowa zainspirowana została wyjątkowo, nie przez pewien powrzechnie znany zespół punk rockowy o nazwie Good Charlotte, a przez zwykłe odwiedziny blogów osób mi znanych i nieznanych. Tak więc wszystko się zaczęło. Stopniowo przeglądając pamiętniki internetowe zwane blogami, zauważyłam coraz częściej powtarzające się zajwisko szpanu.

1.Szpan (pourazowy wirus szpan) – nazwa polska, nieoficjalna, slangowa. Jest to zjawisko ściśle związane z następującą i przytłaczającą amerykanizacją Europy oraz innych podrzędnych regionów świata. Szpan to zjawisko, które rozpoczyna swe kształtowanie najczęściej w mózgach młodych i nieświadomych ludzi. Jest to rozpaczliwa próba zaimponowania rówieśnikom/starszym/młodszym poprzez posiadanie, nie bycie. Lub przez bycie udawane ale nie naturalne.

2.Szpan dzielimy na dwa główne rodzaje:
szpan materialny i szpan osobowościowy.
- Szpan materialny związany jest z posiadaniem rzeczy, przedmiotów cennych ‚szpanerskich’ nieosiągalnych, bądź egzotycznych dla reszty społeczeństwa
- Szpan osobowościowy polega na nadmiernym wyolbrzymianiu swojej osobowości, co może wiązać się z początkami schizofreni bądź innych zakłóceń prawidłowego rozwoju psychiki młodego człowieka. Szpan osobowościowy może również wiązać się z chęcią akceptacji przez różne subklutury młodzieżowe (skate, punk, solarian girls) lub odrzuceniem przez społeczeństwo.

3. Szpan pojawia się głównie u ludzi młodych, którzy mają ogromne kłopoty z usytuowaniem swojej soobowości w czasach współczesnych. Szpan może wiązać się z nadmiernym stwarzaniem problemów lub wyolbrzymianiem tragedii swojego istnienia. Szpan może również być spowodowany malą akceptacją siebie lub nadmierną akceptacją siebie (na terenie Europy częściej sotyka się szpan związany z nadmierną akceptacją siebie)

4.Objawy szpanu zauważalne są już we wczesnym dzieciństwie. Wtedy jednak szpan może zostać pomylony z zarozumiałością. Jednak to nie to. U dzieci w wieku przedszkolnym i młodszym, szpan objawia się poprzez akcentowanie siebie i swojej własności materialnej ‚ładniej śpiewam’ ‚mam większego misia’ ‚mama kupi mi droższą lalke’ ‚moje Barbie są oryginalne’ ‚jestem ładniejsza’ ‚szybciej biegam’.
U osób starszych (nastolatków) przejawia się to w sposób o wiele mniej znośny i bardziej agresywny. Oosoby chore na pourazowy wirus szpan nastawione są na wychwytywanie swojej wyższości w każdej dziedzinie życia ludzkiego.

5.Nieuleczalne. Stan szpanu pogłebia się z każda minuta życia pochłaniając wszystkie sprawne elementy mózgu ludzkiego.

6.Istenieją trzy rodzaje reakcji społeczeństwa na ‚pourazowy wirus szpan’.
Reakcja bierna,czynna i obojętna.
Reacja bierna objawia się poczuciem niższości, zakompleksienia w stosunku osób chorych na pourazowy wirus szpan. Osoby takie bliskie sa nadmiernej rozpaczy, zazdrości bądź miewają mysli samobójcze (co wyczytać można z wielu blogów)
Reackja czynna jest to reakcja agresywna i choleryczna objawiająca się napływem krwi do mózgu bądź czerwienienia uszu. Osoby reagujące w ten sposób moga byc zagrożeniem dla osoby chorej na pourazowy wirus szpan ponieważ mają ochote uszkodzić organy wewnętrzne, bądź zewnętrzne chorego (kopnąć go w dupe jednym słowem)
Reakcja obojętna (zjadacze zupy)

Szpan to bardzo niebezpieczny wirus wiążący się z nieprzyjemnymi i nieuleczalnymi skutkami.

Walczmy ze szpanem.

Praca opracowana przez Gyraphe.
Materiały zebrane przez Gyraphe.
Materiały pochodzą z obserwacji.
Tylko do użytku wewnętrznego.